Dīzeļdzinēju sprauslu remonts

Dīzeļa inžektoru remonts

Sprauslas ir viens no svarīgākajiem dīzeļdzinēja komponentiem. Tās ir nepieciešamas degvielas izsmidzināšanai sadegšanas kameras iekšpusē.

Transportlīdzekļa degvielas sistēmas funkcionalitāte ir atkarīga no šo komponentu stāvokļa. Turklāt, ja uzturat labā stāvoklī dīzeļa sprauslas un tās ir pareizi noregulētas, jūs varat ietaupīt daudz degvielas.

Kvalitatīvs sprauslu remonts ir pareizas dzinēja darbības un transportlīdzekļa drošības uz ceļa garantija.

Katrs autovadītājs var pamanīt nepareizu sprauslu darbību. Visbiežāk tas izpaužas ar šādiem simptomiem:

  • Braukšana kļūst daudz patīkamāka. Šis paradokss ir izskaidrojams ar faktu, ka nepareizi funkcionējoša elektroniskā sprauslu vadības sistēma noved pie vārstu nepareizas darbības, kas pārtrauc dīzeļdegvielas iesmidzināšanu dozētā veidā. Uz sadegšanas kameru notiek paaugstināta degvielas plūsma – vairāk nekā nepieciešams. Iepriekš minēto faktoru rezultātā automašīna pārvietojas ātrāk un vieglāk, un degvielas patēriņš palielinās salīdzinājumā ar iepriekšējiem rādītājiem. Bet šāds paradokss netiek novērots ilgi un pēc kāda laika sākas pretējs process.
  • Palielinās transportlīdzekļa radīto dūmu daudzums. To var viegli noteikt un pamanīt, strauji nospiežot gāzes pedāli. Turklāt eļļas līmenis ievērojami palielinās, jo tajā ieplūst dīzeļdegviela. Dīzeļdegvielas sprauslu remonts palīdzēs atbrīvoties no šīs problēmas.
  • Sprauslas nenodrošina pietiekamu degvielas izsmidzināšanu. Tā kā sprauslas ir ļoti precīzas un smalkas iekārtas, netīrumi vai ūdens var tās sabojāt. Tiek sabojāta sprauslas darba virsma, ko papildina izsmidzināšanas kvalitātes pasliktināšanās un izsmidzināšanas virziena maiņa. Šādu defektu bieži pavada tumši pelēki dūmi, samazināta transportlīdzekļa jauda, kā arī nevienmērīga dzinēja darbība un spēcīga klauvēšana. Šajā gadījumā sprauslu tīrīšana problēmu neatrisinās. Nepieciešams nomainīt pašas sprauslas.
  • Sprauslas korpusa hermētiskuma zudums. Šo parādību pavada degvielas noplūde. Iemesls tam ir korpusa sienas deformācija savienojuma vietā, kas saistīta ar biežu sprauslas demontāžu un montāžu. Korpusa nomaiņa atrisinās problēmu.
  • Atstarpes palielināšanās vai ierāvumu rašanās vārstos vai sprauslu vadības vārstos. Šādam defektam raksturīga ilga palaišana vai nespēja iedarbināt dzinēju. Šajā gadījumā sprauslu remonts tiek veikts ne tikai ar pilnīgu demontāžu, ultraskaņas tīrīšanu, bet arī ar iepriekš minēto komponentu nomaiņu. Šādos gadījumos sprauslas remonta izmaksas būs dārgākas, taču tās kalpošanas laiks un ekspluatācijas parametri neatšķirsies no jaunas sprauslas, jo nomainītās daļas būs tādas pašas kā sprauslā, kas ir tikko no konveijera. Tikmēr remonts maksās daudz lētāk nekā jauna sprausla, nezaudējot kvalitāti.

Dīzeļdzinēju autoserviss «Alex Diesel» ātri un efektīvi salabos Common Rail sprauslas un citus dīzeļdzinēju komponentus. Mūsu serviss ir gatavs piedāvāt Jums mūsu pakalpojumus dīzeļdegvielas sprauslu diagnostikā, kā arī veikt kvalitatīvu P, S izmēra sprauslu remontu.